Szafa w stylu japońskim

admin Sypialnia

Osoby urządzające swoje mieszkania bardzo często decydują się na umieszczenie dużej szafy w sypialni. Jest to wybór dobry i logiczny – dorośli mieszkańcy domu mają dzięki temu łatwy, szybko dostęp do strojów na każdą okazję, a sypialnia zazwyczaj oferuje dość przestrzeni aby pomieścić duży, pojemny mebel.

Szafa jednak szafie nierówna, czego więc powinni spróbować dekoratorzy wnętrz, których nie zadowala klasyczny, brylasty kształt szafy? Dla nich mamy nietypową, finezyjną propozycję: szafę w stylu japońskim. Będzie ona wyposażona w tak zwaną ściankę shoji, czyli cienkie i delikatne przesuwane drzwi ozdobione charakterystyczną, regularną kratą.

Z racji swej natury shoji zajmuje całą ścianę, musimy więc upewnić się, że mamy w sypialni dość miejsca i stać nas na tak obszerny mebel. Gdy już taka szafa znajdzie się u nas, warto ją uzupełnić replikami klasycznej japońskiej sztuki i innymi motywami dalekowschodnimi.

Do tego dodać możemy delikatne oświetlenie z kloszami o eleganckich kształtach przypominających origami. Meble w takiej sypialni powinny być niskie i podłużne, co znakomicie współgra z kształtem shoji.

W taki oto spobów otrzymamy naprawdę oryginalną stylizację pełną klasy i szyku, a spędzanie czasu w sypialni stanie się jeszcze większą przyjemnością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *